fbpx

O nas

Salony Optico to profesjonalne gabinety i nowoczesne salony sprzedaży. Od ponad 20 lat damy o wzrok mieszkańców Śremu, Jarocina, Poznania i okolic. Wykonujemy kompleksowe badania wzroku pod kątem doboru okularów i soczewek kontaktowych. Posiadamy szeroki wybór okularów korekcyjnych i okularów przeciwsłonecznych z Twoją korekcją. Optico to sieć 5 salonów optycznych.

Podczas badania wzroku, dzięki pomiarom urządzeniem Visioffice, możemy precyzyjnie określić sposób montażu soczewki w oprawie okularowej, co jest szczególnie ważne w przypadku okularów progresywnych o zaawansowanej konstrukcji lub wykonanych z użyciem soczewek wysoce spersonalizowanych.

Posiadamy nowoczesną szlifiernię soczewek okularowych, dzięki czemu wyjątkowo szybko i precyzyjnie możemy wykonać idealne soczewki do Państwa opraw.

Okulary wykonywane sa na automatach szlifierskich najnowszej generacji firmy ESSILOR. Końcowy montaż i regulacja okularów zawsze odbywa się ręcznie, przez co gwarantujemy najwyższą jakość dopasowania okularów do Państwa indywidualnych potrzeb.


 Naszą specjalnością są okulary progresywne, w tym wysoce spersonalizowane, okulary do pracy biurowej, okulary dedykowane dla kierowców i sportowców. W ofercie posiadamy specjalistyczne soczewki okularowe dla niemowląt i dzieci ( o podwyższonym stopniu bezpieczeństwa ). Wykonujemy okulary przeciwsłoneczne z korekcją, oferując różnego rodzaju barwienia oraz powłoki lustrzane. Posiadamy specjalną ofertę soczewek wysokoindeksowych ( zmniejszenie grubości i wagi soczewki ) dla osób z dużymi wadami wzroku. Na słoneczne dni, polecamy naszą kolekcję markowych okularów przeciwsłonecznych. Służymy także pomocą w zakresie dobierania i wskazówek użytkowania soczewek kontaktowych.

Dążymy do zapewnienia najwyższych standardów usług i wiedzy specjalistycznej. Jesteśmy pasjonatami pielęgnacji oczu, a nasz zespół optometrystów dokłada wszelkich starań, aby zapewnić Klientom możliwy standard usług i wiedzy fachowej, jeśli chodzi o zdrowie oczu.

Cyklicznie wspieramy lokalne inicjatywy o charakterze społecznym czy charytatywnym np. Oczy Afryki, akcję zorganizowaną przez Fundację Redemptoris Missio.

W naszej działalności kierujemy się przede wszystkim dobrem klienta.