fbpx

Badanie wzroku

Zarezerwuj wizytę

Zajmujemy się badaniem pod kątem doboru okularów jak i soczewek kontaktowych. Badanie optometryczne jest bardziej zaawansowane, niż standardowy pomiar ostrości wzroku, ponieważ uwzględnia dodatkowe parametry układu wzrokowego. Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać pełen komfort widzenia w dobranej korekcji.

Odpowiednie procedury badania, minimalizują ryzyko błędu. A wykorzystanie różnorodnych testów sprawia, że badanie jest dokładniejsze i przyjemniejsze dla pacjenta. Nie ograniczamy się tylko do czytania liter z tablicy. Postaw na nowoczesne metody badania i korekcji wad wzroku!

 • Najbardziej zaawansowany technologicznie system do badania wzroku, dostępny w salonach Optico.
 • Urządzenie łączy w sobie 4 funkcje: obiektywny pomiar refrakcji oka, pomiar krzywizny rogówki (keratometria), pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego (tonometrię) i pomiar grubości rogówki (pachymetrię).
 • Obsługa poprzez dotykowy, obracany w wielu osiach duży ekran zapewnia nieosiągalną do tej pory ergonomię i łatwość badania wzroku pacjenta.
 • Najnowsze technologie połączono ze sprawdzonymi metodami zapewniającymi dokładność i powtarzalność pomiaru takimi jak wirujący pryzmat.

Okulary

Przed dobraniem okularów konieczne jest przeprowadzenie szczegółowego badania wzroku:

 • Na badanie w salonach Optico możesz umówić się, telefonicznie lub bezpośrednio w salonie
 • Badanie przeprowadzone zostanie przez najlepiej wykwalifikowanych optometrystów z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii
 • Przy zakupie okularów w salonach Optico badanie zostanie przeprowadzone GRATIS
 • Jeśli byłeś już u okulisty i posiadasz receptę, to oczywiście wystarczy okazać ją w salonie.

Możesz też odbyć dodatkowe konsultacje, by idealnie dobrać szkła, nasi optometryści są do twojej dyspozycji.

Soczewki kontaktowe

Proces dopasowania soczewek kontaktowych obejmuje zarówno konsultację, jak i przeprowadzenie odpowiednich pomiarów. Badanie wzroku pod kątem doboru soczewek kontaktowych obejmuje:

 • ocenę braku przeciwwsakazań do noszenia soczewek kontaktowych
 • naukę zakładania i zdejmowania oraz pielęgnacji soczewek
 • zestaw próbnych soczewek kontaktowych GRATIS
 • ocenę dopasowania soczewek w biomikroskopie

Optometrysta będzie także musiał wykonać szereg pomiarów. Główny pomiar to pomiar promienia krzywizny rogówki – przedniej, przezroczystej części gałki ocznej.

Każdy pacjent, podczas pierwszej aplikacji soczewek kontaktowych bezwzględnie powinien zdobyć umiejętność ich zakładania i ściągania oraz zostać poinformowany o podstawowych zasadach ich użytkowania i pielęgnacji. Powinien także otrzymać preskrypcję i niezbędne materiały informacyjne. Ustala się również harmonogram wizyt kontrolnych. Pierwszą z nich należy zaplanować nie później niż po 30 dniach od założenia pierwszych soczewek, a każdą kolejną nie rzadziej niż co 6 miesięcy.

Na pewno doskonale wiecie o tym, że zdrowie jest najważniejsze. A ponieważ my rozumiemy to jak nikt, w naszym salonie możesz przeprowadzić szczegółowe i kompleksowe badania wzroku, które umożliwią nam perfekcyjny dobór okularów i soczewek kontaktowych dla Twoich oczu.
Zadbaj o zdrowie Twoich oczu, zadzwoń i umów się na wizytę: 61 28 28 004, 61 28 28 756.